Cystoskoperande sjuksköterskor

Nätverket vänder sig till cystoskoperande sjuksköterskor runt om i landet. Vi träffas en heldag, en gång per år, på varierande platser samt försöker träffas och äta lunch vid ett tillfälle i samband med Urologidagarna.

Syftet med nätverket är att utbyta erfarenheter och kunskaper samt stötta varandra rollen som cystoskoperande sjuksöterska i den kliniska vardagen.

Kontaktuppgifter:

Anna-Karin Lind, Malmö, anna-karin.lind@skane.se

Ann-Helen Olofsson, Göteborg, ann-helen.olofsson@vgregion.se

Birgitta Olsson, Ystad, birgitta.I.Olsson@skane.se

Carina Wernlid, Värnamo,  carina.wernlid@rjl.se

Charlott Björkheim, Halmstad, charlott.bjorkheim@regionhalland.se

Charlotte Tejler, Falkenberg, charlotte.tejler@regionhalland.se

Elisabeth Gunnarsson Blomqvist, Jönköping, elisabeth.gunnarsson.blomqvist@rjl.se

Eveline Pettersson, Visby, eveline.pettersson@gotland.se

Fredrik Björnfot, Växjö, fredrik.bjornfot@kronoberg.se

Gunilla Kallin, Helsingborg, gunilla.ramlosa@hotmail.com

Helen Johansson, Jönköping, helen.a.johansson@rjl.se

Inger Persson, Östersund, inger.persson@jll.se

Jenny Wanegård, Malmö, jenny.wanegard@skane.se

Joanna Bohn, Linköping, joanna.bohn@regionostergotland.se

Johanna Skog, Umeå, johanna.skog@vll.se

Kerstin Gidlund-Johansson, Uddevalla, kerstin.gidlund-johansson@vgregion.se

Lena Pettersson, Norrköping, lena.m.pettersson@regionostergotland.se

Linda Bergeman, Umeå, linda.bergeman@vll.se

Lovisa Strålöga, Örebro,  sjuk.syster72@gmail.com

Malin Wåhlander, Karlstad, malin.wahlander@liv.se

Margareta Bygren, Östersund, margareta.bygren@jll.se

Maria Paulsson, Ängelholm, maria.paulsson@skane.se

Matilda Fagerberg, Eksjö, matilda.fagerberg@rjl.se

Monica Eklund, Kristianstad, monica.a.eklund@skane.se

Petter Winblad von Walter, Nyköping, petter.winblad.von.walter@dll.se

Sara Erixon, Danderyd, sara.erixon@sll.se

Stina Lidbrandt, Danderyd, stina.lidbrandt@sll.se

Tatjana- Tanja- Jozic, Eskilstuna,  tatjana.jozic@dll.se

 

 

Annonser ▾

Sök på hemsidan

×

Kontakta oss

Vill du komma i kontakt med någon av oss på RSU fyll i formuläret nedan.

För att verifiera att du är människa ber vi dig att svara på frågan nedan.


×